Iš tiesų, jis priklauso tik nuo jūsų. Daug keliautojų išvyksta neturėdami didesnių santaupų, o yra ir tokių, kurie keliaujant mėgsta (ir gali) sau leisti patogumą net mažus atstumus įveikti lėktuvais ir apsistoti tik prabangiuose viešbučiuose. Tačiau keliaujant patogiai, jie netenka kontakto su vietos gyventojais. Bendravimas su kuriais yra vienas iš geriausių šalies pažinimo būdų.
Jūsų išleidžiamų pinigų kiekis labai priklausys nuo komforto lygio, kuris jums yra priimtinas, šalies (kurioje keliaujate), ekonominės padėties, valiutos keitimo santykio, keliaujamų atstumų, ispanų kalbos mokėjimo, derybinių gabumų, keliaujančių kartu asmenų skaičiaus, jūsų kantrybės ieškant pigesnių variantų, veiklų kurias norite išbandyti, pasiryžimo tas veiklas įgyvendinti savarankiškai, gido pagalbos arba turistinių turų poreikių, ir daug kitų faktorių. Taigi, variantų yra labai daug.
„Lonely planet“ gido pateikiamas „taupaus keliautojo“ biudžetas Lotynų Amerikoje priklausomai nuo šalies svyruoja nuo 15 iki 35 USD per dieną. Šis taupus keliautojas nakvoja pigiose nakvynės vietose, tokiose kaip hosteliai, kempingai, pats gamina valgyti arba renkasi ekonomiškiausius maitinimo vietų variantus (kaip, pavyzdžiui, mažas vietos valgyklėles (isp. comedores), gatvės maisto pardavėjus), negaili savo rankų rūbų skalbimui, stengiasi išsiversti be gidų ir turų pagalbos, keliauja naudodamasis viešuoju transportu. Turint bent kiek keliavimo Lotynų Amerika patirties ir ispanų kalbos gebėjimus, vidutinis minimalus biudžetas būtų apie 20 EUR per dieną. Taigi, mėnesiui taupiam bekpekeriui, labai grubiai vertinant, reikia kelionei skirti apie 600 EUR. Į šią sumą nėra įskaičiuoti jokie skrydžiai, draudimai, didesni pirkiniai ir nenumatytos neplanuotos situacijos. Ekonomiški skrydžiai, nekalbant apie jokius fantastiškus variantus, iš Lietuvos į Lotynų Ameriką kainuoja apie 400-500 EUR į vieną pusę. Į abi puses galima tikėtis sumokėti mažiau nei būtų šią sumą padauginus iš dviejų. Šiuo atveju kainos nurodytos tik orientaciniams tikslams. Suprantama, kiek realiai jums reikės pinigų galite žinoti tik jūs pats.
Yra nemažai būdų sumažinti kelionei reikalingą biudžetą. Vienas jų suprantama yra keliavimas pakeleivingomis mašinomis arba kitaip tranzavimas. Kitas iš paprastesnių būdų sutaupyti kelionės metu – tiesiog pasiieškoti savanoriško darbo, kuris ne tik jums būtų įdomus užsiėmimas ir galimybė nuveikti kažką naudingo, bet ir sumažintų jūsų išlaidas nakvynei bei maistui. O jeigu niekur neskubate, ir norite sumažinti savo išlaidas skrydžiams patiriant naujų nuotykių, jums galbūt vertėtų pagalvoti apie savanorišką darbą laivuose. Tai gali būti šaunus būdas perkeliauti iš vieno kontinento į kitą ir netgi pažinti jūreivišką gyvenimą.
Savanoriausite ar ne, ekonomiško bekpekerio kelionės yra nepalygimai taupesnis variantas negu kelionių agentūrų organizuojamos kelionės. To ką sumokėsite patikimai kelionių agentūrai už trijų savaičių kelionę Lotynų Amerikoje, jums užtektų gal net pusei metų pasirinkus savarankišką kelionę. Žinoma, organizuojant viską pačiam/iai, teks patirti nemažai nepatogumų ir daug visko išmokti, bet turbūt nėra geresnio jausmo, nei įveikti savo baimes ir leistis be jokių kiautų į šį spalvingą pasaulį.
Detaliau palyginti šalis pagal pragyvenimo kainą galite šiame tinklapyje https://www.numbeo.com/.