Nuotraukos yra svarbiausias jūsų kelionės suvenyras. Jas galėsite parodyti tiek savo draugams ar artimiesiems pasakodami apie savo nuotykius, tiek praėjus laikui patiems bus vėl smagu prisiminti kelionės įspūdžius. Daugeliui keliautojų fotografavimas yra vienas iš svarbiausių užsiėmimų. Ypač šiame elektroninių socialinių tinklų amžiuje. Kartais kuo nuostabesnių asmenukių darymas ir jų kėlimas į Facebook, Instagram ar kitus tinklapius, pasidaro net pagrindinis kelionių stimulas. Norime pasidalinti savo gyvenimu ir parodyti kitiems kokie mes nuostabūs bei sulaukti kitų pripažinimo, o galbūt net sukelti kitiems pavydą.
Tačiau neužmirškite ir kitos kelionės dalies, kuri lieka nuo nuotraukų, asmenukių darymo ir jų kėlimo į socialinius tinklus. Neretai kelionės metu užfiksuoti vaizdai taip ir lieka užmiršti skaitmeninėse laikmenose. Tokių kalnų fotografijų neturime nei laiko, nei noro atrinkinėti, ar kaip kitaip susitvarkyti. Taigi, pasistenkite apmalšinti nuotraukų darymo ir internetinio dalinimosi troškulį. Tokios ar panašios turistinių vietų nuotraukos jau buvo padarytos tūkstančius kartu. Bet ta gyvenimo akimirka, kada jūs esate toje vietoje bei draugijoje, jums yra vienintelė. Daugiau ji nepasikartos. Taigi, pasistenkite išgyventi ją pilnai, o ne sukdami galvą, kaip įsiamžinus daugiau gerų nuotraukų.
Svarbiausia ką reiktų žinoti fotografuojant žmones Lotynų Amerikoje yra tai, kad reikia jų atsiklausti. Didžioji dauguma (aišku priklauso nuo situacijos ir kaip jūs paklausite) jūsų prašymą sutiks teigiamai. Tačiau dalis gali paprašyti pinigų. Taigi, būkite pasirengę ir kokiam atsakymui.
Dėl pačių fotografijos principų, įrangos, nuotraukų sutvarkymo, informacijos šioje vietoje pateikta nebus. Tam yra skirti tūkstančiai kitų leidinių ir informacijos šaltinių. Jeigu domitės fotografija, tikrai žinosite ko jums reikia. O jeigu ne, jums turėtų kelionei užtekti ir išmanaus telefono su kokybiška foto kamera. Daugelio telefonų jos yra pakankamai geros, kad padarytumėte puikiais kelionės nuotraukas.
Trys naudingi dalykai (tikrai ne vieninteliai ar patys svarbiausi) apie kuriuos vertėtų pagalvoti renkantis išmanųjį telefoną yra atskiras mygtukas kamerai, nuotraukos ryškumas fotografuojant prietemoje ir lengvai pakeičiama baterija ar papildomas pakrovėjas. Jeigu telefonas turi atskirą mygtuką, kurį paspaudus galite įjungti fotografavimo aplikaciją ir padaryti fotografiją, sugaišite mažiau laiko fotografuodami ir gal nepražiopsosite nuostabių momentų. Taip pat kartais liečiamojo ekrano valdymas gali būti apsunkintas dėl aplinkos sąlygų. Pavyzdžiui, Karibų pakrantėje ar lietaus sezono metu tropikuose esanti drėgmė jums gali apsunkinti liečiamojo ekrano valdymą. Taigi, specialus mygtukas tokiais atvejais bus labai pravartus. Daugelis telefonų tokio mygtuko neturi. Tačiau turi kameros greito įjungimo funkciją, kuri aktyvuojama pasukus telefoną arba tam tikru būdu spustelėjus vieną iš telefono valdymui skirtų mygtukų.
Kitas svarbus dalykas yra fotografavimas prietemoje ar nesant pakankamai šviesai. Dėl tokių situacijų fotografai visą laiką suka galvas. Šiuo atveju jums svarbu, kad jūsų išsirinktas išmanusis telefonas galėtų fotografuoti ir padaryti geras bei ryškias nuotraukas prasto apšvietimo sąlygomis. Kol kas tokio stebuklingo telefono nerasite, kuris darytų puikiais nuotraukas visiškame patamsyje. Visgi, vieni yra geresni, kiti prastesni. Taigi, pasistenkite pasirinkti geresnį.
Lengvai pakeičiama baterija yra ne tik reikalinga, bet kartais gali būti ir kritiškai svarbi išmaniojo telefono savybė keliaujant. Įsivaizduokite, atklystate į nežinomą ir gana nejaukiai atrodančią miesto dalį. Jūsų hostelio adresas bei pavadinimas buvo išsaugotas mobiliajame telefone, kaip ir miesto žemėlapis. O štai jis ėmė ir, jūsų neįspėjęs, išsikrovė. Problemos jokios nėra, jeigu telefonui galima lengvai pakeisti bateriją ir turite atsarginę su savimi. Bet jeigu ne, galite atsidurti keblioje ir pavojingoje situacijoje. Tai gali nutikti ir keliaujant gamtoje. Įsivaizduokite, kad esate trijų dienų žygyje po kalnus. Vaizdai pasakiški ir, žinoma, jūs darote daug nuotraukų, kad paskui galėtumėte jomis pasidalinti su draugais ar artimaisiais. Tačiau po dienos ar poros dienų jūsų telefonas neištvėręs tokio tempo ėmė ir išsikrovė. Likusią dalį žygio jums tenka būti tiek be fotoaparato, tiek ir be kelionės žemėlapio. Tikrai negeriausia situacija. Taigi, pasirūpinkite, kad į tokias situacijas nepapultumėte. Jeigu jūsų telefone baterijos negalima lengvai pakeisti, turėkite su savimi nešiojamą pakroviklį, kuris padėtų išsisukti iš keblumų.
Jeigu norite įdomesnių nuotraukų negu gali padaryti išmanusis telefonas, jums pagelbės GoPro ar panašios kameros. Jos leis įamžinti nuotykius veiksme (slidinėjant, šokant į vandenį, važiuojant su dviračių ar lipant į kalną). Taip pat galėsite padaryti ir daug kitokių įdomių nuotraukų. Pavyzdžiui, plačių panoramų ar po vandeniu.
Galiausiai, svarbu paminėti, kad reikia pagalvoti ne tik kaip padaryti puikias nuotraukas, bet ir kaip saugiai jas iš kelionės parsivežti namo. Visuomet yra tikimybė, kad kelionės metu jūsų telefonas ar fotoaparatas gali paprasčiausiai sugesti, būti pavogtas, sudužti, paskęsti ir t.t. Įsivaizduokite, kad taip įvykus dingsta jūsų pusės ar net visų metų kelionės nuotraukos. Turbūt būtų sunku likti geros nuotaikos. Todėl protingiausia, kad kartas nuo karto savo padarytas nuotraukas išsaugotumėte interneto debesyje arba FTP serveryje. Interneto debesys, lyginant su FTP serveriais, siūlo daugiau patogių įrankių vartotojui (įkelti el. bylas, tvarkyti jas, pasiekti jas per internetą, pasidalinti) ir jais paprasčiau naudotis, ypač kelionėje turint tik išmanųjį telefoną. Daugelis interneto debesų paslaugų tiekėjų siūlo pasinaudoti nemokamomis paslaugomis, kurios dažniausiai apribotos galimu pasinaudoti duomenų talpyklos dydžiu. Pavyzdžiui, rašymo metu www.dropbox.com nemokamai suteikia 2Gb, www.onedrive.com – 5 Gb, o www.google.com/drive/ – 15 Gb (bet į juos išskaičiuojama ir jūsų Gmail pašto užimama vieta). Greičiausiai jums neužteks šios vietos išsaugoti visoms kelionėje padarytoms nuotraukoms. Todėl gali būti verta pagalvoti nusipirkti interneto debesies paslaugą bent tam laikui kol keliausite. Pigesni variantai rašymo metu kainavo pora dolerių už šimtą Gb mėnesiui. Žinoma, kaip ir visos informacinės technologijos, tai labai greitai kinta. Tačiau esminis dalykas būtų tas, kad šiek tiek sumokėję galėsite ramiau keliauti ir lengviau pasidalinti savo nuotraukomis su kitais žmonėmis.
Tai tik keletas mažų patarimų iš viso galimo jų kalno. Tačiau visgi visų svarbiausias, kad fiksuodami akimirkas neužmirškite jų taip pat ir išgyventi.