Kelionės nuovargis

Galbūt kelionė jums atrodys kaip didžiausios gyvenimo svajonės išsipildymas, tačiau viskas turi savo teigiamas ir neigiamas puses. Jei mėgstame keliones, žinoma, kelionė teiks daugiau teigiamų emocijų. Tačiau, kad ir kiek būtų teigiamų, yra ir tos akimirkos, kai teks patirti ir nemalonių dalykų, apie kurių patyrimo pavojus geriau žinoti prieš pradedant kelionę. Tarpe jų yra kelionės nuovargis. Kuo ilgiau keliausite, tuo sunkiau jo išvengsite.

Kelionės nuovargį galima apibūdinti kaip būseną, kuomet jums dingsta apetitas patirti, pamatyti kažką naujo. Niekas kelionėje jūsų nebežavi. Būdami nuostabiausiose vietose nejaučiate džiugesio. Jums atrodo, kad šiuo metu daug geriau praleisti laiką lovoje, naršant internete, nieko nedaryti ar tiesiog miegoti.

Ši būsena atsiranda nuo per didelio nuvargimo, vis keliaujant ir keičiant vietas, tinkamai neišsimiegant ir nepavalgant. Todėl planuodami kelionę ne tik nusistatykite turimų aplankyti vietų skaičių, bet ir gerai pagalvokite apie savo poilsį kelionės metu. Pasilikite atsargoje dienų, kurias skirsite išsimiegoti ir pailsėti. Jos yra būtinos, kad galėtumėte patirti kelionės džiaugsmą. Taip pat nuolatinį keliavimą yra gerai derinti su apsistojimu vienoje vietoje savaitei ar dviems. Žinoma, tai priklauso nuo jūsų turimo laiko. Tikrai neblogas variantas kiek atsipūsti nuo nuolatinio keliavimo yra savanoriavimas.

Kitas svarbus dalykas, kuris atsiranda ilgai keliaujant yra prisisotinimas kelionės įspūdžiais. Pirmi keli kelionės mėnesiai gali būti „VAU“. Kiekviena nauja diena pilna naujų vaizdų, skonių, kvapų. Po ilgesnio laiko šis jausmas gali dingti, ir tada kiekvienas naujas aplankytas kalnas, nacionalinis parkas, miestas bus tik dar vienas ilgame jų sąraše. Ir jausmas „VAU“ pereis į „AI“. Gražu, bet nieko ypatingo. Šiuo atveju jums paprasčiausiai reikėtų pailsėti, grįžti į nuobodųjį „tikrąjį“ gyvenimą su darbais ir rutina. Po kurio laiko vėl pradėjus keliauti galėsite džiaugtis sugrįžusiu „VAU“ jausmu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Atsakykite *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to top