2015 m. gruodžio 17 d. Argentinai atsisakius valiutos kurso reguliavimo, Venesuela (rašymo metu) išliko vienintelė Lotynų Amerikos valstybė, kurioje galioja valiutos keitimo kontrolės mechanizmai. Valiutos keitimo kontrolė naudojama valstybėms norint išlaikyti valiutos kursą stabilų, kai susiduriama su hiperinfliacijos problemomis. Realybėje šis sprendimas įtakoja juodosios valiutų rinkos atsiradimą, kuri leidžia nelegaliai apkeisti savo valiutas ne fiksuotu, o rinkos kursu, kurį reguliuoja valiutos pasiūlos ir paklausos mechanizmai. Juodoji rinka įtakoja tai, kad iš pinigų keitimo uždirba nusikalstamos grupuotės, o asmenys besikeičiantys ten valiutas taip pat tampa nusikaltėliais ir neturi valstybės apsaugos (gavę padirbtas valiutas arba kaip kitaip apgauti), tuo pačiu ir patys gali patekti į teisėsaugos institucijų nemalonę.
Pinigų keitimas juodojoje rinkoje leidžia jums sutaupyti gana nemažai pinigų. Argentinoje iki valiutos kurso reguliavimo atšaukimo, vidutiniškai 30% daugiau pesų buvo galima gauti pinigus keičiant gatvėje negu oficialiame banke. Venesueloje, tai darant nelegaliose keityklose, galima gauti apie pora šimtų kartų daugiau bolivarų, negu jų gautumėte iš banko. Šis santykis galima numanyti dar didės, jeigu reikšmingai nepasikeis valstybės politika, kadangi rašymo metu infliacija Venesueloje siekė daugiau nei 400 %. Taigi, išsikeitus pinigus gatvėje, Venesuela jums atpigs kelis šimtus kartų. Tikrai būtų sunku to atsisakyti.
Vis dėlto, jeigu jums teks pasinaudoti juodąja rinka, supraskite, kad esate nusikalstamame pasaulyje, kur gali nutikti įvairių dalykų. Geriausia šiame reikale jums būtų paprašyti pagalbos jūsų draugų gyvenančių šioje šalyje, kuriais galite pasitikėti. Jie greičiausiai turės patikimų vietos kontaktų ir padės jums išsikeisti pinigus be didesnės rizikos. Jeigu tokių kontaktų neturite, galite paprašyti pagalbos viešbučio ar hostelio, kuriame apsistojote ar ruošiatės apsistoti. Ši pagalba jums kainuos, bet tikrai verta sumokėti, nes tai bus žymiai saugesnis variantas negu jūs patys bandytumėte išsikeisti pinigus gatvėje. Ypač, jeigu tik atvykote į šalį ir nemokate ispanų kalbos labai rizikuojate, kad jums įbruks padirbtus pinigus arba, dar blogiau, apiplėš.