Banko kortelė yra vienas iš dviejų svarbiausių jūsų daiktų kelionėje. Kitas yra pasas. Gal sunku tą svarbą įvertinti kol jos nepraradote. Bet praradus tikrai greitai suprasite apie ką aš kalbu.
Taigi, prieš išvykdami į savo kelionę, pažvelkite į kortelės galiojimo laiką ir išsiaiškinkite su savo banku, kokiu būdu galėsite gauti naują kortelę būdami užsienyje pametimo, vagystės ar kažkokio fizinio kortelės sugadinimo atvejais. Taip pat sužinokite, kokiu būdu galite užblokuoti savo kortelę (laikinai ar visam laikui) vagystės ar pametimo atvejais. Taip pat, išsiaiškinkite, kas nutiks jei vagystės atveju kažkas sugebės ja pasinaudoti ir patuštinti jūsų sąskaitas. Kelionėje reikėtų turėti mažiausiai dvi skirtingas banko kortelės ir visą laiką laikyti jas skirtinguose vietose. Taip jūs sumažinate tikimybę prarasti jas abi vienu metu. Be to, užsienio bankams ar bankomatams neaptarnaujant vienos banko kortelės turėsite dar vieną galimybę.
Taip pat, jeigu jūsų banko kortelė nėra apdrausta, vagystės atveju svarbu turėti banko sąskaitas, kurios nėra surištos su banko kortelėmis, bet jas galite valdyti internetu. Šiose sąskaitose laikykite savo pagrindinę dalį santaupų, persivesdami į banko kortelių sąskaitas tik būtiną einamiesiems reikalams kiekį lėšų. Taip jūs sumažinsite savo nuostolius, jeigu kažkas pasisavinęs arba nukopijavęs jūsų kortelę pradės ją tuštinti. Taip pat sumažinsite savo nuostolius, jeigu kažkas grasindamas ar apsvaigindamas kokiomis cheminėmis medžiagomis, priverstų jus pačius išimti pinigus iš savo kortelės. Tokių įvykių tikimybė yra maža, tačiau yra žymiai geriau būti tam pasiruošus, negu griebtis už galvos jiems įvykus. Šiuo atveju prieš kelionę taip pat išsiaiškinkite, kaip galėsite prisijungti prie savo sąskaitų internetu pametus kodų generatorių ar netekus telefono.
Norėdami pataupyti pinigų taip pat stenkitės kur tik galima atsiskaityti banko kortelėmis, jeigu jums dėl to prekeiviai nepakelia kainos. Dalyje smulkesnių prekybos vietų tai gali nutikti. Atsiskaitydami banko kortelėmis mažiau sumokėsite mokesčių bankams. Pasinaudojus bankomatu jūs prarasite vidutiniškai papildomai 2-2,5 procentus nuo išsigrynintų pinigų sumos užmokėdami pinigų išgryninimo mokestį. Jeigu išsigryninate nedidelį kiekį pinigų prarandami procentai gali dar labiau padidėti dėl minimalaus bankomato pasinaudojimo mokesčio. Perkant kortele jokio mokesčio neturėtų būti. Išskyrus, dalies bankų taikomą valiutos keitimo mokestį, kuris, jei taikomas, medžiagos tinklapui ruošimo metu tarp skirtingų Lietuvos bankų variavo nuo 1,25 iki 2,65 procentų nuo operacijos dydžio. Taigi, pasidomėkite kokius tiksliai mokesčius jums teks mokėti atsiskaitant užsienyje savo banko kortele.
Vis dėlto, pigesnėse apnakvydinimo, maitinimo ar transporto vietose, atsiskaitymas banko kortelėmis Lotynų Amerikoje dar nėra labai paplitęs. Todėl teks visą laiką turėti su savimi vietos valiutos. Tačiau kuo mažiau turėsite grynųjų, tuo geriau, nes tai yra pagrindinis vagišių taikinys. Šiuo atveju jūsų svarbiausias tikslas yra sumažinti bendrą bankų ir vagišių iš jūsų pasisavinamą sumą.
Labai gerai, jeigu keliaujate ne vienas. Tada galima paeiliui išsiimti maksimalią galimą pinigų sumą (kuri bankomatuose svyruoja nuo 300 iki 500 EUR) iš bankomato ir pasidalinti ja su savo bendrakeleiviu/iais. Sekantį kartą tai padarytų jūsų draugas. Aišku, tokia schema yra tinkama tik tuo atveju, jeigu galite pasitikėti savo bendrakeleiviu/iais.
Kitas būdas šiek tiek sutaupyti, yra užmokėti už kitų asmenų pirkinius savo kortele ir gauti iš jų grynuosius pinigus. Ypač toks būdas pravartus, kai trūksta nedidelės sumos grynųjų iki išvykimo iš kokios šalies. Išsigrynindami nedideles sumas, bankomatuose prarasite santykinai didelę dalį pinigų, o išsigrynindami didesnes ir nesunaudodami, prarasite keisdami valiutas.