Couchsurfing

Tai pats ekonomiškiausias ir bendravimo atžvilgiu turbūt vienas iš geriausių nakvynės būdų. Jūs ne tik galite pasinaudoti nemokama nakvyne, bet ir susitikti su įdomiais bei atvirais vietos žmonėmis, kurie jums gali papasakoti apie šalį, miestą, bendruomenę ir kultūrą, kurioje apsistojote. Taip pat, jie gali  patarti ką aplankyti, o galbūt jums ir aprodyti vietos įžymias, įdomias vietas, supažindinti su tradicijomis bei savo draugais ir šeimomis. Taigi, jūsų pažinčių ratas labai prasiplės. Couchsurfing.com yra tik vienas iš panašaus tipo tinklapių, kurie jums pateikia kontaktus žmonių, kurie pasiruošę priimti ar susitikti su keliautojais.

Tačiau norėdami pasinaudoti Couchsurfing suteikiamomis galimybėmis, turėsite skirti papildomai laiko ieškodami įdomių žmonių, rašydami asmeninius laiškus, derindami susitikimo vietas ir apsistojimo sąlygas. Kartais tai tikrai užima nemažai laiko ir parašyti keliems žmonėms ne visada užtenka. Priklausomai kam, kaip ir kuriame mieste parašote, gali tekti išsiųsti daugiau ar mažiau prašymų, kol sulauksite teigiamo atsakymo. Aišku, merginoms yra lengviau susirasti nakvynės vietas nei vaikinams, o ypač jei jų dar ne vienas.

Couchsurfing‘as Lotynų Amerikoje labai nesiskiria nuo couchsurfing‘o Europoje. Gal akivaizdus skirtumas yra toks, kad žymiai mažiau vietos merginų naudojasi šiuo tinklapiu, juo labiau mažesnė tikimybė, kad tos, kurios naudojasi, priims kokį vaikiną nakvynei. Tuo tarpu, ypač turistų lankomose vietose, kur nakvynės brangios, yra nemažai vaikinų, kurie pasirengę priimti išskirtinai tik merginas. Tai nereiškia, kad iš merginų už nakvynę norima kažko daugiau nei tik bendravimo. Tiesiog perskaitykite komentarus ir iš buvusių žmonių nuomonių pamatysite ar gali kilti kokių netikėtumų ar problemų.

Svarbus dalykas su kuriuo turite susitaikyti, yra tai, kad reikės prisitaikyti prie kitų žmonių ir jų buities, kadangi gyvensite jų namuose. Nepiktnaudžiaukite žmonių svetingumu apsistodami ilgiau nei sutarėte ar palikdami jiems tvarkyti jūsų netvarką. Pasisiūlykite prisidėti prie buities darbų (suplauti indus, padėti tvarkyti namus ar paruošti valgį). Paprastai žmonės apsistoja nuo poros iki 4 naktų. Dalis žmonių atsisako priimti tik vienai nakčiai, nes nori turėti laiko pabendrauti ir pažinti pas juos atvažiavusius keliautojus.

Taip pat svarbu prisiminti, kad rašant prašymus tiems, pas ką norite apsistoti, reikia investuoti laiko skaitant tų žmonių profilius. Nerašykite, koks jūs ir jūsų daroma kelionė yra ang. „cool“. Nelabai kam tai bus įdomu. Juo labiau nerašykite, kad neturite pinigų ir jums reikia tik lovos. Mažai kas nori būti nemokamas viešbutis. Parašykite, kodėl tas žmogus jus sudomino, kodėl jūs būtent jį norėtumėte sutikti ir su juo pabendrauti. Čia nereikia primąstyti ir rašyti ištisų romanų. Tiesiog keletas dalykų, kurie jus „užkabino“.  Skaitantysis matys, kad jūs skyrėte laiko perskaityti jo profilį. T.y. iš tiesų domitės juo kaip žmogumi, o ne tik nemokama nakvyne.

Couchsurfing tinklapyje jūs turite galimybę parašyti bendrą prašymą nariams, kokios nors vietos į kurią vykstate. Jeigu ką nors sudomins jūsų parašymas arba jūs patys, tikrai pakvies jus apsistoti pas save ar pabendrauti. Bendrą prašymą galima parašyti ir anksčiau, tačiau asmeninius prašymus geriau rašyti ne anksčiau nei prieš mėnesį ir ne vėliau nei prieš savaitę. Optimaliausiai prieš dvi savaites, nes rašant labai anksti žmonėms tikrai sunku žinoti kokie svarbūs reikalai jiems gali iškilti po gero mėnesio. O rašant labai vėlai žmonės jau būna suplanavę savo laiką. Taip pat bendraudami su kitais pagalvokite, kaip galėtumėte sukelti kuo mažiau nepatogumų jus priimantiems žmonėms. Pavyzdžiui, nepastatykite jų į tokią situaciją, kad jiems reiktų skambinti ar siųsti žinutes į jūsų kitos šalies numerį, nes tai gali papildomai kainuoti. Greitam kontaktavimui naudokite WhatsApp, Facebook messenger ar panašias išmaniojo telefono programėles. Jeigu jus pakviečia prie bendro stalo, pasistenkite kažkuo prisidėti prie jo. Trumpiau tariant, elgitės taip, kaip norėtumėte, kad elgtųsi pas jus apsistojęs žmogus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Atsakykite *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to top