Alkoholiniai gėrimai

Lotynų Amerikoje rasite įvairiausių alkoholinių gėrimų, gal tik išskyrus gerą ir nebrangų alų. Jeigu mėgstate jį, tai geriau išgerkite dar prieš kelionę Lietuvoje atsisveikinant su draugais. O Lotynų Amerikoje jau ieškokite kitų gėrimų. Tokių kaip vynas, fernetas, pisco, singani, aguardiente, tekila ir daug kitų, kuriuos norint visus išvardinti reikėtų išleisti atskirą knygą. Bet bent keletą žinomiausių tikrai vertą aprašyti.

Jeigu būsite Argentinoje ar Čilėje, žinoma, paragaukite šių šalių vynų. Gana neblogas (neišlavintam skoniui) vynas šių šalių parduotuvėse kainuoja panašiai kaip pusė kepaliuko duonos. Taigi, kaštų – naudos analizė diktuoja labai neįtikėtinus pasirinkimus. Mendosos regione Argentinoje arba aplink Čilės sostinę Santjagą yra vietos, kuriose rasite gausybę vyno ūkių ir daryklų. Čia galima pamatyti begalę įvairiausio tipo turistinių turų, kurie jums siūlys aplankyti skirtingas vyno daryklas, pamatyti kaip auginamos vynuogės vynuogynuose, kaip daromas vynas. Be to, galėsite paragauti skirtingų šiose vietose daromų vynų.

Nors Argentinoje vynas tiek savo kaina, tiek kokybe sunkiai pralenkiamas, visgi, jaunimas čia labiausiai mėgsta gerti fernetą. Tai itališkos kilmės vynuogių spirito ir visokių žolyčių trauktinė, kuri nudažyta karamele. Šio gėrimo stiprumas yra apie 45 laipsniai. Dėl to ir dėl jo kartumo, vienas jis retai geriamas. Dažniausiai yra maišomas į kokteilį kartu su kola. Taip pat jis gali būti pateikiamas šalia paprastos ar ekspreso kavos arba į jas įpilamas.

Dar vienas vietinis gėrimas – pisco. Tai yra vynuogių brendis, kuris yra gaminamas Peru ir Čilėje. Būdami šiose šalyse tik nesakykite vietiniams, kad mėgstate kitos šalies pisco labiau nei gaminamą jų, nes užgausite labai jautrią vietą. Abi šalys vertina šį gėrimą ir laiko jį nacionaliniu turtu. Tiesa, Europos Sąjunga yra pripažinusi išskirtines teises į Pisco pavadinimą Peru (panašiai kaip šampanui iš Šampanės regiojo), dėl istorinių pavadinimo sąsajų su Pisco miestu esančiu Peru. Nors kitos šalys sako, kad pavadinimas vienodai gerai tinka bet kuriam vynuogių brendžiui.

Paprastai pisco geriamas gaminant iš jo kokteilius. Paprasčiausias ir labiausiai mėgiamas yra pisco ir kolos mišinys. Šis kokteilis yra tituluojamas kaip Čilės „nacionalinis kokteilis“. Čilėje jis vadinamas isp. Piscocola, o Peru toks pat kokteilis jau vadinamas isp. Perú libre. Peru populiaresnis Limoje gimęs isp. Pisco sour, kuris daromas naudojant kiaušinio baltymą, citrinos sultis, paprastą sirupą ir karčius antpilus, kurių nėra Čilės kokteilio versijoje.

Singani yra Bolivijos nacionalinis alkoholis. Jis taip pat klasifikuojamas kaip vynuogių brendis ir yra daromas iš Bolivijos aukštumose auginamų baltų Aleksandrijos muskato vynuogių. Skirtingai nuo pisco, šis alkoholinis gėrimas jau daugiau nei 400 metų gaminamas išskirtinai tik Bolivijoje. Singani taip pat daugiausiai vartojamas kokteiliams gaminti.

Aquardiente pavadintas spiritas daromas iš labai įvairių ingridientų. Priklausomai nuo šalies gausite skirtingas šio gėrimo variacijas. Pavyzdžiui, Kolumbijoje aquardiente vadinamas spiritas varomas iš cukranendrių pridedant į jas anyžių skonį. Skirtingai nuo Kolumbijos, Ekvadore anyžius nededamas. Čilėje šis spiritas yra daromas iš vynuogių liekanų (žievelių, išspaudų, sėklų ir kotelių), kurios lieka nuo vyno darymo proceso. Aguardiente geriamas stikliukais arba kokteiliuose.

Lietuvoje puikiai žinoma Tekila. Šis alkoholinis gėrimas reprezentuoja Meksiką ir gali būti oficialiai gaminamas tik 5 Meksikos valstijose. Gėrimo pavadinimas kilęs nuo isp. Tequila miesto, esančio isp. Jalisco valstijoje, Meksikoje. Šis gėrimas gaminamas fermentuojant Mėlynosios tekilinės agavos sultis, kurios turi sudaryti bent 51% raugo. Likusią raugo sudėties dalį paprastai sudaro kukurūzai arba cukranendrės. Tekila gali būti gaminama ir tik iš agavos sulčių. Tada ant butelio etiketėje yra užrašoma isp. „Tequila 100% puro de Agave“. Šis gėrimas yra paprastai geriamas taurėlėmis arba nulaižant druską nuo rankos, išgeriant taurelę ir užkandant citrina. Tekila taip pat maišoma į kokteilius, tokius kaip Margarita.

Tai tik keletas „lotynų“ mėgiamų gėrimų. Jeigu norėtumėte išragauti juos ir iš jų daromus įvairiausius kokteilius, turėtumėte Lotynų Amerikoje apsistoti ilgam. Jeigu tam visgi pasiryžote, sėkmės jums ir isp. satul!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Atsakykite *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll to top