Keliauti niekada nebuvo taip paprasta. Prie to nemažai prisidėjo išmanieji telefonai, kurie įvairių aplikacijų pagalba suteikė mums naujas galimybes. Išsitraukei telefoną ir sužinai viską to tau gali prireikti kelionėje. Arba beveik viską…
Taigi, norint keliauti šiandien yra svarbu žinoti ką reikia turėti savo telefone. Šiame straipsnyje pateikiamos 5 naudingiausios nemokamos išmaniųjų telefonų aplikacijos keliaujantiems.
Numeris 1. Žemėlapiai
Sunkiai rasite bekpekerį, kuris nežinotų apie MAPS.ME. Ši aplikacija leidžia surasti žemėlapyje tiek save, tiek kokius naudingus objektus bei pagelbės nusigauti iki jums reikiamos vietos. Ja naudotis labai paprasta ir nereikia turėti duomenų ryšio. Tiesiog kada būsite prisijungę prie Interneto atsisiųskite dominančių šalių ar regionų žemėlapius ir naudokite šią aplikaciją kur bebūtumėte.
Jeigu jums reikia daugiau informacijos žemėlapiuose (izolinijų, palydovinių sluoksnių ir kt.) ir įrankių (kelio įrašymo, atstumo matavimo, audio/video prikabinimo prie žemėlapio ir kt.), išbandykite OSMand. Ši aplikacija, kaip ir MAPS.ME naudoja OpenStreetMaps žemėlapius, bet suteikia daugiau detalumo ir daugiau galimybių. Tačiau eiliniams keliautojų poreikiams tokių papildomų galimybių kažin ar prireiks.
Tiems, kas nenori per daug apkrauti galvos naujais dalykais, gali puikiausiai naudotis Google Maps. Nuėjus į Settings / Your offline areas galėsite atsisiųsti reikalingų teritorijų žemėlapius. Problema tik tai, kad didesnėms teritorijoms Offline žemėlapiai užims labai daug duomenų vietos.
Numeris 2. Žinučių siuntimas ir skambučiai
Šioje kategorijoje įvairiausių aplikacijų yra labai daug: WhatsApp, Facebook Messenger, Viber, Skype, Telegram, WeChat ir t.t. Jūs greičiausiai jau naudojatės ir turbūt ne viena iš šių aplikacijų. Kas jums tinkamiausia labai priklauso nuo to, kuo naudojasi jūsų artimieji ir draugai. Jų funkcijos iš esmės yra panašios. Leidžia nemokamai siųsti tekstines, garso ir vaizdo žinutės, nuotraukas, įvairius kitus failus, nusiųsti savo lokalizaciją. Viena iš svarbiausių funkcijų yra nemokami garso ir vaizdo skambučiai. Jūs mokate tik už Interneto ryšį. O tai reiškia, kad nieko, jeigu naudojatės nemokama WiFi prieiga viešbutyje, restorane ar kur kitur.
Kai kurios iš šių aplikacijų yra populiarios daugelyje šalių. Pavyzdžiui, WhatsApp yra populiariausia net 109 pasaulio šalių, Facebook Messanger – 49, Viber – 15. Tačiau kitos naudojamos pagrinde tik vienoje šalyje. Pavyzdžiu, tokios yra WeChat, kuri naudojama Kinijoje, Telegram – Irane, Line – Japonijoje. Daugiau informacijos galite rasti šioje svetainėje.
Pasitikrinkite, kurios aplikacijos yra populiariausios ten kur vykstate ir atsisiųskite jas. Turėdami jas galėsite tiek nesunkiai apsikeisti kontaktais, tiek ir susisiekti su savo naujais vietiniais draugais.
Numeris 3. Vertimas
Jeigu planuojate keliauti šalyse ar vietovėse, kuriose bendros kalbos nerasite, pasinaudokite vertimo aplikacijomis. Naudojate Android telefoną, reiškiasi jau turite Google Translate aplikaciją. Offline translation pasirinkite kalbą ir atsisiųsite ją į savo telefoną. Priklausomai nuo kalbos galėsite išsiversti tekstą, kuri įvesitę, galėsite padiktuoti tekstą, kurį aplikacija išvers į tekstą, kurį galėsite parodyti savo „pašnekovui“. Ši aplikacija taip pat jūsų parašytą arba pasakytą frazę gali išversti ir padiktuoti jūsų pašnekovui, tačiau tam gali reikėti Interneto ryšio. Google Translate kai kurioms kalboms taip pat leidžia atlikti fotoaparato ekrane matomo teksto vertimą. T.y. aktyvavę šią funkciją ir savo telefono kamerą nukreipę į tekstą ekrane pamatysite jo vertimą. Tai jums leis greitai suprasti ką jūs užsisakinėjate restorane ar kuris autobusas yra jūsų.
Pačias funkcijas rasite iTranslate, Voice Translate ir kitose aplikacijose.
Numeris 4. VPN
Virtualaus privataus tinklo (angl. Virtual Private Network, VPN) aplikacijos jums bus ypač svarbios jeigu keliaujate šalyse, kuriose yra cenzūruojamas Internetas. Tokiose šalyse jums gali būti užblokuotos visos Google svetainės, Google Store, Facebookas, Youtubas, žinios iš Lietuvos ir dar daug kitų dalykų. VPN aplikacijų pagalba jūs prie Interneto prisijungsite per išorinius nutolusius tinklus. Taip išvengsite svetainių blokavimo. Labai svarbu, kad atsisiųstumėte VPN aplikacijas dar prieš atvažiuodami į šalis, kur Internetas apribotas, nes atsisiųsti VPN aplikacijas jau būnant cenzūruojamuose tinkluose gali būti labai sunku. Nemokamų VPN aplikacijų yra labai daug. Pavyzdžiui, TurboVPN, PureVPN, OpenVPN ir t.t. Tačiau tų pačių programų mokamos versijos jums suteiks lengvesnį gyvenimą. Paprastai mokamos versijos suteikia didesnius Interneto greičius, daugiau funkcionalumo ir geriau išvengia cenzūruotojų.
Pasitikrinti ar jums galėtų prireikti VPN aplikacijos galite čia.
Numeris 5. Taksi iškvietimas
Jeigu jums kelionėje prireikė taksi paslaugų, pasinaudokite aplikacijomis, tokiomis tokiomis kaip Uber, Yandex, Gett, Lyft. Tik išsiaiškinkite, kurios būtent populiariausios šalyse į kurias keliausite. Šios aplikacijos ne tik suteiks patogumo, bet keletą kitų svarbių dalykų. Pirma, jūs aplikacijoje matysite tikrą kelionės kainą, kurią turėsite sumokėti. Taigi, jums reiks sumokėti tik ją, be papildomų mokesčių už savo veido odos spalvą, ar už tai, kad esate nevietinis ar nemokate vietinės kalbos. Antra, jūs mokėsite mažesnę kainą negu ta, kuri būtų įsėdus į „oficialų“ taksi. Trečia, taip išsikvietus taksi yra daugiau saugumo negu įlipus tiesiogiai į gatvėje jums sustojusį automobilį. Ypač tose vietose, kuriose taksi automobiliai neturi atskiro žymėjimo.
Žemiau yra pateiktos dar kelios aplikacijos, kurios nepateko į geriausių top penketuką, bet visgi galėtų jums praversti. Viena iš jų yra valiutų konvertavimo aplikacija XE Currency. Ji padės greitai susiorientuoti kainose. Kita, Ookla SPEEDTEST, padės suprasti jūsų hostelio ar kitos nakvynės vietos Interneto galimybes. Ypač svarbu, jei darbuojatės kelionės metu. Susigaudyti su orais gali padėti Weather Underground. Dar vienas naudingas dalykas yra atsisiųsti visą wikivoyage tinklapio duomenų bazę iš šio tinklapio ir panaudojus Kiwix aplikaciją naudotis visu wikitravel tinklalapiu Offline rėžime. Tai yra tarsi turėti savo telefone visas „Lonely Planet“ knygas. Tiesa, wikivoyage tinklapio atsisiuntimui skirta duomenų bazė yra keletos metų senumo. Taigi, norėdami naujausios ir geriausios informacijos be Interneto neišsiversite. Bet kartais kelionėje po ranka yra geriau turėti kokią tai informaciją negu jokios.
Tai ir viskas. Jau įsisėmiau. Parašykite komentaruose kokias aplikacijas jūs naudojate kelionėse.
2024-09-15
Naudinga informacija, tikrai pravers 👍